Program Erasmus+ na WSEI

 

Zmienia życie. Otwiera umysły.                                

erasmusnawsei

 

Erasmus+ | Program europejski na lata 2014 – 2020 – Bieżące informacje dostępne na stronie projektu, nowości, statuty, regulaminy oraz wiele więcej! 

 

Info dla studenta – przewodnik dla studenta, w którym znajdziesz szereg informacji i wskazówek dla kandydata do programu Erasmus +.   Sprawdź! 

Erasmus + na WSEI

Krok I. Jak zaaplikować? Gdzie ubiegać się o wyjazd?

Rekrutacja na studia zagraniczne odbywa się w roku poprzedzającym wyjazd. Najlepiej już na początku roku akademickiego skontaktować się z Biurem Karier i Współpracy Międzynarodowej WSEI i zapytać o szczegóły programu Erasmus + na WSEI, u p. Dagmary Kobieli – dkobiela@wsei.edu.pl

  • Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w procesie rekrutacyjnym Erasmus+ na WSEI dotyczącym i wyjazdu zagranicznego, pamiętaj, że Biuro Karier i Współpracy Międzynarodowej chętnie odpowie na Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i pomoże w skompletowaniu potrzebnych dokumentów.
  • Możesz wyjechać na uczelnie współpracującą z WSEI – listę szkół partnerskich znajdziesz w zakładce – http://biurokarier.wsei.edu.pl/uczelnie-partnerskie Zobacz, jakie kierunki oferuje dana uczelnia oraz jak wygląda, być może będzie ona Twoim nowym domem;
  • Złóż wymagany przez uczelnie komplet dokumentów w wyznaczonym terminie. Aktualne terminy i rozporządzenia dostępne są na stronie WSEI;
  • Po zakwalifikowaniu na wyjazd przestrzegaj wskazówek koordynatora Erasmus+;
  • Spakuj się i ciesz przygodą, nauką w jednym z europejskich krajów!

Krok II. Co jest brane pod uwagę w momencie ubiegania się o wyjazd?

Podstawowym kryterium jest znajomość języka obcego, w jakim student będzie studiował/ odbywał praktykę. Pod uwagę będzie brany również poziom biegłości językowej oczekiwany przez instytucję / placówkę przyjmującą. Sprawdź swój poziom, by uczestniczyć w programie Erasmus + na WSEI. 

Dodatkowo koordynatorzy projektu Erasmus+ sprawdzą Twoje osiągnięcia i policzą średnią ocen kandydata. Pod uwagę brana jest również działalność na rzecz uczelni i środowiska akademickiego. Liczy się motywacja i chęć realizowania założeń stawianych przed wyjazdem.

Czas trwania praktyk/stażu dla studentów:

Projekty mobilności dotyczące współpracy z krajami programu mogą obejmować:

  • wyjazdy studentów na studia do innych krajów programu – na okres od 3 do 12 miesięcy;
  • wyjazdy studentów na praktyki do innych krajów programu – na okres od 2 do 12 miesięcy;
  • wyjazdy absolwentów na praktyki/staże do innych krajów programu – na okres od 2 do 12 miesięcy.

Projekty mobilności dotyczące współpracy z krajami partnerskimi mogą obejmować:

  • wyjazdy studentów na studia do innych krajów partnerskich – na okres od 3 do 12 miesięcy.

Ciekawostka. Jaka jest wysokość stypendium?

Wyjazdy do krajów programu na rok 2015/2016 wynosiły dla osób studiujących: 300, 400, 500 euro, a dla osób odbywających praktykę: 400, 500 lub 600 euro. Kwoty różnią się w poszczególnych krajach.