Zaproszenie na bezpłatne seminarium: „The Power We Hold – Young Women Creating a Better World”

Zapraszamy nasze studentki oraz kadrę dydaktyczną, administracyjną do  do udziału w sesji specjalnej w ramach Soroptimist International of Europe Congress 2025, który po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

 „The Power We Hold – Young Women Creating a Better World”

📍 23 października 2025 | 14:00–16:00  Centrum Kongresowe ICE Kraków

Rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/hamaPg3Pe7KZLhXp9

Uwaga! Sesja prowadzona będzie w j. angielskim.

🔑 Główne tematy:
• Przywództwo w czasach globalnych kryzysów (klimat, konflikty, nierówności)
• Kobiety przewodzą inaczej: współpraca, empatia i inkluzywność
• Głos i widoczność: zapewnienie młodym kobietom miejsca przy stole decyzyjnym
• Inspiracja do działania i poprawy jakości życia kobiet i dziewcząt

🗓️ Najważniejsze punkty programu:
• Powitanie przez Prezydentkę Soroptimist International of Europe – Hafdis Karlsdottir
• Motywacyjne wystąpienie: Twój głos, Twoje przywództwo
• Interaktywne grupy: wymiana pomysłów i wspólna refleksja
• Networking: budowanie relacji i energii do działania

🤝 Rezultaty:
Aktywacja potencjału liderskiego, wzmocnienie sieci kontaktów i zainicjowanie zaangażowania na rzecz bardziej inkluzywnej, zrównoważonej przyszłości – w ramach i poza Soroptimist International.

🌟  Moderujące sesjęInga-Lena Darkow, Alice Pomé, Margherita Poles, Katarzyna Piszczako-Pałasz

🌟  Gość specjalny sesji:  Katarzyna Chudziak – 19-latka, która nie boi się porażek.

Już w wieku 6 lat wygłosiła swój pierwszy wykład dla 300 dzieci. Od tego czasu wielokrotnie zapraszano ją jako prelegentkę na konferencje, wydarzenia i do mediów.

Jedno z jej najważniejszych wystąpień miało miejsce podczas konferencji TEDx w Lipsku w 2020 roku. Tańczy od 15 lat, a jej największe osiągnięcia to dwa brązowe medale Mistrzostw Świata. W wieku 15 lat wraz z dwiema przyjaciółkami stworzyła własne wydarzenie dla młodzieży w wieku 15–25 lat – SKY CONFERENCE.

Wśród zaproszonych mówców znaleźli się m.in.: pracownicy NASA, międzynarodowi edukatorzy, inżynier Teleskopu Jamesa Webba oraz światowej sławy psycholog prof. Philip Zimbardo.

W ramach SKY CONFERENCE Katarzyna i jej zespół przeprowadzili również wywiad z laureatką Oscara – Tildą Swinton.

W 2023 roku Katarzyna otrzymała tytuł Wrocławianki Roku, będąc laureatką w kategorii Młodzież – Siła Młodych.
Wiosną 2025 założyła własną fundację Never Too Soon Foundation. Niedawno rozpoczęła studia na Uniwersytecie w Amsterdamie na kierunku Global Arts, Culture & Politics.

Rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/hamaPg3Pe7KZLhXp9

 

Poprzedni wpis
Pasja, rozwój i kariera w IT – Women in Tech Camp 2025
Następny wpis
Zaproszenie do udziału w Hackathonie dla Małopolski 22-23/11/2025 w Tarnowie!