GlobalLogic Poland – Barbara Żakiewicz

Wywiad z Barbarą Żakiewicz, Recruitment manager w GlobalLogic Poland

Jakich kwalifikacji oczekujesz od absolwenta, który wchodzi na rynek pracy?
Do naszych projektów poszukujemy głównie programistów (Java, C++, C, .NET, embedded, front end, big data) i testerów (manualnych, automatycznych), więc znajomość tych technologii jest dla nas najważniejsza. Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę, ciągle się doskonalisz, jesteś aktywnym członkiem społeczności związanych z IT, a programowanie czy testowanie to twoja pasja, to na pewno będziesz dobrym kandydatem! W GlobalLogic realizujemy projekty dla liderów branży finansowej, automotive, medycznej, automatyzacji procesów i wielu innych, więc komercyjne doświadczenie jest mile widziane, ale oczywiście rozumiemy, że studenci rzadko takowe posiadają. Dla osób bez doświadczenia organizujemy więc akademie, podczas których można rozwinąć swoje umiejętności pod czujnym okiem naszych ekspertów.
Często mówi się o umiejętnościach miękkich. Czy cenisz je sobie? Jeśli tak to jakie konkretnie?
Oczywiście, bardzo cenimy sobie umiejętności miękkie. Wiele naszych zespołów pracuje w metodologii Scrum, więc podejście zwinności jest nam niezwykle bliskie. W praktyce oznacza to, że cenimy sobie elastyczność, pracę w grupie, entuzjazm oraz chęć nauki. Od osób, które dołączają do naszej firmy oczekujemy zaangażowania, chęci rozwoju, elastycznego podejścia do problemów i umiejętności współpracy.
Co najbardziej razi Cię w aplikacjach studentów/absolwentów lub w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej z takim kandydatem?
Podczas procesu aplikacji rażą nas CV, które są niekompletne lub zawierają błędy. Natomiast w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, dobrego wrażenia na pewno nie zrobi na nas osoba nieprzygotowana, która nie sprawdziła podstawowych informacji o firmie, a także negatywnie nastawiona. Podczas pierwszej rozmowy chcemy Was przede wszystkim poznać, dowiedzieć się co lubicie, jakie macie pasje i dlaczego zainteresowaliście się naszą firmą. Jest to też świetna okazja dla Was, aby sprawdzić, czy GlobalLogic to miejsce, w którym chcecie pracować. Dlatego bardzo lubimy, gdy zadajecie pytania i opowiadacie o swoich osiągnięciach!
Co sądzisz o krakowskim rynku pracy? Czy coś go wyróżnia na tle kraju?
Krakowski rynek pracy to wciąż rynek pracownika. Jesteśmy na szóstym miejscu w ogólnoświatowym rankingu na najlepszą lokalizację dla centrów usług biznesowych. W Krakowie swoje siedziby ma wiele korporacji oraz mniejszych firm, które ciągle poszukują pracowników z branży IT. Warto zatem dobrze przemyśleć decyzję o zmianie pracy i ewentualnego pracodawcę dopasować do swoich preferencji. Na szczęście w Krakowie organizowanych jest wiele wydarzeń (w tym online), na których można poznać specjalistów z danej firmy, wymienić się wiedzą oraz zadać pytania. GlobalLogic również organizuje wiele wydarzeń – np. Tech Talki, webinary, dni otwarte, Speed Recruitment Days. Możecie dowiedzieć się podczas nich więcej o firmie, projektach oraz atmosferze prosto od naszych ekspertów i rekruterów.
Absolwentów jakich kierunków/specjalności studiów najchętniej widziałabyś w swojej firmie?
Na pewno chętnie porozmawiamy z absolwentami Informatyki, Automatyki i Robotyki, Informatyki i Ekonometrii, Informatyki i Systemów Inteligentnych. Jesteśmy otwarci! Aktualne oferty pracy znajdziecie na naszej stronie: https://www.globallogic.com/pl/careers/

Wywiady
Udostępnij