Ile zarabia Analityk biznesowy?

Interesuje Cię połączenie biznesu, analizy i sektora IT? Zatem doskonałym pomysłem na zatrudnienie dla Ciebie będzie praca Analityka Biznesowego. W branży IT osoba ta pełni funkcję łącznika między klientem a zespołem developerów. Jego głównym zadaniem jest dbanie o zoptymalizowanie produktu, aby spełniał on oczekiwania zleceniodawcy w kontekście jego potrzeb biznesowych. W swojej pracy Analityk Biznesowy często wykonuje skomplikowane operacje na bazach danych oraz buduje modele biznesowe. Zarobki na tym stanowisku zależą od wielu czynników, w tym poziomu doświadczenia oraz miejsca zatrudnienia. Zobacz, jak się prezentuje z podziałem na poszczególne etapy kariery.

Junior Analityk Biznesowy – miesięczne wynagrodzenia

Osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie Analityka Biznesowego mogą liczyć na oferty pracy z uwzględnieniem różnych form zatrudnienia. Zarobki, jak w każdym innym zawodzie, są zróżnicowane. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę wynagrodzenie oscyluje w graniach 5480 – 8000 zł brutto. Nieco inne stawki obowiązują przy kontrakcie B2B – wówczas pensja potencjalnego kandydata mieści się w przedziale od 6000 do 8600 zł netto. Kandydaci zainteresowani pracą na tym stanowisku powinni wyróżniać się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami analitycznego myślenia. Dodatkowo pracodawcy cenią sobie osoby, które mają podstawową wiedzę z zakresu analizy biznesowej. Największe szanse na szybkie zdobycie zatrudnienia mają kandydaci z wyższym wykształceniem – mile widziani są przede wszystkim absolwenci kierunków informatycznych, a także matematyki, statystyki czy studiów związanych z biznesem.

Ile wynosi pensja na stanowisku Mid Analityk Biznesowy?

W wielu branżach wynagrodzenie zależy głównie od stopnia doświadczenia. Nie inaczej jest, gdy spojrzymy na zarobki Analityka Biznesowego. Na stanowisku Mid wynagrodzenie jest więc wyższe niż u osób początkujących. W przypadku umowy o pracę pensja zazwyczaj mieści się w granicach od 7500 do 12 500 zł brutto. Jeśli natomiast potencjalny kandydat zdecyduje się na podpisanie z wybraną przez siebie firmą kontraktu B2B, może liczyć na zarobki nie mniejsze niż 9000 zł netto, jednak też nie większe niż 14 000 zł netto. Oferty pracy są udostępniane głównie przed pracodawców z Warszawy i innych większych aglomeracji. Jakie są główne wymagania wobec kandydatów? Potencjalni pracodawcy oczekują znajomości konkretnych technologii, takich jak na przykład UML, BPMN czy Jira. Ważne jest dla nich również doświadczenie w projektach z wykorzystaniem scrum/agile oraz umiejętności w mapowaniu procesów. Wśród ogłoszeń dominują oferty z uwzględnieniem hybrydowego lub w pełni zdalnego trybu pracy. Warto też wspomnieć o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Senior Analityk Biznesowy – na jakie wynagrodzenie może liczyć?

W branży nowoczesnych technologii najwyższe wynagrodzenia IT dotyczą stanowisk na poziomie senior. Widać to również w przypadku Analityka Biznesowego, który na tym etapie kariery może liczyć miesięczną pensję od 9500 do 16 000 zł brutto na umowie o pracę. Z kolei osoby nawiązujące współpracę w ramach kontraktu B2B zazwyczaj otrzymują wynagrodzenie zaczynające się od 11 000 zł netto, niekiedy sięgające nawet 17 500 zł netto. Głównym wymogiem pracodawców jest co najmniej kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Analityka Biznesowego. Warto też podkreślić, że wiele firm proponuje szereg dodatkowych korzyści pozapłacowych. Poza standardowym pakietem benefitów (prywatna opieka medyczna i ubezpieczenie), niektórzy pracodawcy zobowiązują się także do finansowania certyfikatów oraz branżowych szkoleń, zapewniając kandydatom możliwość ciągłego rozwoju.

Podsumowanie

Na rynku pracy jest spore zapotrzebowanie na Analityków Biznesowych, a wśród ogłoszeń dominują oferty dedykowane kandydatom na poziomie mid i senior. Wynagrodzenie zmienia się w zależności od stopnia doświadczenia, ale wpływ na zarobki ma także lokalizacja danej firmy. Jeśli czujesz, że to praca dla Ciebie, to nie wahaj się – wejdź na portal z ogłoszeniami i aplikuj!

Poprzedni wpis
Słuchaj, żeby wysłuchali Ciebie!
Następny wpis
Ile zarabia Backend Developer?
Aktualności
Udostępnij