Ile zarabia Product Manager?

Wśród cieszących się popularnością zawodów z branży IT warto zwrócić szczególną uwagę na profesję Product Managera. Osoba na tym stanowisku zarządza realizowanymi przez zespół IT projektami, dbając o to, aby produkt w końcowym etapie spełniał oczekiwania klienta. Dodatkowo jest w stałym kontakcie z poszczególnymi działami IT i nadzoruje przy tym wdrażanie ewentualnych zmian, aby ulepszyć działanie aplikacji czy oprogramowania. Należy też podkreślić, że w sektorze nowoczesnych technologii jest wciąż zapotrzebowanie na Product Managerów. Warto więc sprawdzić, ile zarabia Product Manager.

Zarobki Junior Product Managera

Jeśli jesteś na początkowym etapie kariery, to możesz liczyć na wynagrodzenie od 6000 do 7000 zł brutto, gdy zdecydujesz się na zawarcie umowy o pracę. Firmy rekrutujące na to stanowisko często oferują też współpracę w ramach B2B, co wpływa na zmianę w zarobkach. W tym przypadku pensja wynosi minimum 7000 zł netto, ale nie przekracza 10 000 zł netto. Wśród ogłoszeń dominują oferty firm działających w większych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków czy Katowice. Warto podkreślić, że niektórzy pracodawcy proponują początkującym Product Managerom pakiet szkoleń, aby lepiej przygotować ich do wykonywania zadań. Jeśli zaś chodzi o wymagania, większość ogłoszeń jest skierowana do osób mających wykształcenie techniczne lub związane z zarządzaniem projektami. Znamienną kwestię stanowi również znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.

Wynagrodzenie na stanowisku Mid Product Manager

Na stanowisku Mid Product Manager zarobki są już nieco wyższe niż w przypadku poziomu juniorskiego. Osoby zatrudnione na umowę o pracę mogą liczyć na pensję od 7500 zł brutto do 13 000 zł brutto. Jeśli natomiast zdecydują się na zawarcie współpracy w ramach kontraktu B2B, ich wynagrodzenie może mieścić się w granicach od 9000 do 14 500 zł netto miesięcznie. W wymaganiach najczęściej przejawia się konieczność wcześniejszego doświadczenia w pracy z wykorzystaniem metodologii agile lub scrum. W wielu ofertach znajdziemy również informację o koniecznej znajomości wybranych technologii (najlepiej w stopniu zaawansowanym), w tym między innymi Jira czy SQL. Warto też mieć pojęcie o proponowanym trybie zatrudnienia. Potencjalni kandydaci na stanowisko Mid Product Manager mogą liczyć na wykonywanie obowiązków zawodowych głównie w trybie home office lub w systemie hybrydowym.

Ile zarabia Senior Product Manager?

W branży IT zarówno zarobki programistów, jak i specjalistów odpowiedzialnych za kierowanie zespołem IT, są zależne od stopnia doświadczenia. Świetnie widać to na przykładzie Senior Product Managera, który w przypadku umowy o pracę może liczyć na pensję mieszczącą się w przedziale od 12 000 do 15 000 zł brutto miesięcznie. Jeśli jednak zdecyduje się na podpisanie z firmą kontraktu B2B, jego wynagrodzenie wyniesie nie mniej niż 14 000 zł, lecz nie więcej niż 17 000 zł netto. Obecnie jest duży popyt na specjalistów z tego obszaru IT, a potencjalni kandydaci mogą liczyć na wiele dodatkowych korzyści pozapłacowych. Do najczęściej oferowanych benefitów należy zaliczyć dostęp do prywatnej opieki medycznej, dofinansowanie do zajęć sportowych czy elastyczny czas pracy. Jakie trzeba mieć kompetencje, aby otrzymać zatrudnienie? Pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na wiedzę techniczną, ale także na umiejętności miękkie. Kandydaci powinni wykazywać się wysoko rozwiniętymi zdolnościami komunikacyjnymi oraz analitycznego myślenia. Dodatkowo dla pracodawców priorytetem jest doświadczenie na podobnym stanowisku – zazwyczaj nie powinno być ono mniejsze niż cztery lata.

Podsumowanie

W zawodzie Product Managera zarobki są dość zróżnicowane, a na ich wysokość wpływa przede wszystkim poziom doświadczenia. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu, a dostępne ogłoszenia dotyczą zarówno stanowisk juniorskich, jak i poziomu mid oraz senior. Wybierając konkretną propozycję zatrudnienia, warto kierować się nie tylko wysokością zarobków, ale także dodatkowymi benefitami – wielu pracodawców oferuje potencjalnym kandydatom liczne korzyści pozapłacowe.

Poprzedni wpis
Ile zarabia Java Developer?
Następny wpis
Ile zarabia Product Owner?
Aktualności
Udostępnij