Ile zarabia tester manualny?

Tester manualny to osoba, której zadaniem jest wyszukiwanie błędów w oprogramowaniu, jak również przygotowywanie odpowiednich testów. To właśnie od jego pracy zależy prawidłowe działanie danej aplikacji, gry lub innego produktu stworzonego przez dział IT. Warto wiedzieć, że decydując się na karierę w tym zawodzie, można liczyć na szybkie zdobycie posady, co wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na testerów manualnych. Jeśli zaś chodzi o wysokość wynagrodzenia, w tej profesji jest ono uzależnione przede wszystkim od doświadczenia oraz zakresu obowiązków. Przekonajmy się zatem ile może zarabiać tester manualny.

Junior Tester Manualny – na jakie zarobki można liczyć?

Stawki na stanowisku Junior Tester Manualny są w dużej mierze zróżnicowane. W przypadku zatrudnienia na kontrakt B2B minimalne wynagrodzenie wynosi 4000 zł netto, a maksymalne najczęściej nie przekracza 8000 zł netto. Z kolei kandydaci decydujący się na standardową umowę o pracę mogą liczyć na pensję od 3900 do 7500 zł brutto. Wyższe stawki zazwyczaj są proponowane osobom, które mają nieco bardziej rozbudowany zakres obowiązków. W tym przypadku często oprócz tworzenia manualnych testów aplikacji, testerzy manualni zajmują się także obsługą testów automatyzujących, co wpływa na ich pensji. Warto też wiedzieć, że dużą szansę na szybkie zdobycie zatrudnienia mają kandydaci z branżowymi certyfikatami, w tym na przykład z certyfikatem ISTQB. Należy podkreślić, że większość firm oferuje zdalny lub hybrydowy tryb pracy. Dzięki temu potencjalni kandydaci mogą realizować obowiązki zawodowe praktycznie z każdego miasta w Polsce.

Wynagrodzenie na stanowisku Mid Tester Manualny

Osoby zainteresowane pracą na stanowisku Mid Tester Manualny najczęściej nawiązują współpracę z daną firmą w ramach umowy B2B lub decydują się na podpisanie umowy o pracę. Forma zatrudnienia wpływa także na ich zarobki. Kandydaci decydujący się na pracę na podstawie umowy o pracę mogą spodziewać się wynagrodzenia w przedziale od 6000 do 10 000 zł brutto. Warto też wiedzieć, że w zawodzie tester manualny zarobki są nieco wyższe w przypadku kontraktu B2B. Wówczas pensja mieści się w przedziale od 6500 do 12 500 zł netto. Należy też zaznaczyć, że najwyższe stawki oferują przede wszystkim firmy prowadzące działalność w dużych miastach – szczególny prym wiedzie Warszawa. A jak wygląda sprawa wymagań na tym stanowisku średniego szczebla? Otóż pracodawcy oczekują od potencjalnych kandydatów doświadczenia na stanowisku testerskim oraz biegłej znajomości konkretnych technologii. W wymaganiach często pojawia się umiejętność obsługi SQL, Selenium, NoSQL, JavaScript, Git czy Jira. Dodatkowo wielu pracodawców oczekuje wieloletniego doświadczenia w pracy w Scrum. Warto też wspomnieć o atrakcyjnych benefitach pozapłacowych. W niektórych firmach standardem jest między innymi dostęp do prywatnej opieki medycznej lub możliwość skorzystania z kilkumiesięcznego pakietu opieki księgowej.

Senior Tester Manualny – zarobki

Oczywiście na najwyższe stawki mogą liczyć osoby na poziomie seniorskim. W przypadku umowy o pracę średnie pensje będą się wahać od 8000 do 14 000 zł brutto. Należy jednak pamiętać, że zarobki w branży IT różnią się w zależności od formy zatrudnienia. W przypadku zawarcia umowy B2B Senior Tester Manualny otrzymuje wynagrodzenie nieco wyższe – najczęściej nie mniejsze niż 9000, ale też nie większe niż 17 000 zł netto. Na stanowisku seniorskim wielu pracodawców oczekuje od potencjalnych kandydatów biegłej znajomości mniej popularnych technologii, takich jak Cobol, Postman, Cypress czy BrowserStack. Na uwagę zasługują także często pojawiające się benefity. A zatem Tester Manualny na poziomie seniorskim może liczyć na dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz pakiet ubezpieczeń zdrowotnych. W wielu firmach benefitem jest także możliwość wzięcia udziału w szkoleniach. Niektórzy pracodawcy oczekują od potencjalnych kandydatów doświadczenia na stanowisku liderskim – lub gwarantują odpowiednie warunki do rozwoju w tym kierunku.

Podsumowanie

Zarobki w zawodzie Testera Manualnego są bardzo zróżnicowane w zależności od zdobytego doświadczenia. Najwyższe stawki obowiązują na poziomie seniorskim, a szczególnie cenieni są specjaliści, którzy dobrze odnajdują się w roli mentorów lub liderów. Warto podkreślić, że wiele firm oprócz zarobków proponuje szereg benefitów, które dodatkowo zachęcają do podjęcia zatrudnienia. Jeśli zaś chodzi o zapotrzebowanie na Testerów Manualnych, obecnie jest ono największe w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Katowice.

Poprzedni wpis
Ile zarabia Tester Automatyczny?
Następny wpis
Ile zarabia UX Designer?
Aktualności
Udostępnij