Jak zadbać o swój komfort podczas pracy zdalnej w IT?

W branży IT zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych świetnie sprawdza się w praktyce, dlatego wielu pracodawców proponuje specjalistom ten tryb pracy. Warto w odpowiedni sposób zadbać o swoje poczucie komfortu, pamiętając o regularnych przerwach i wygodnym krześle. Dobrze zorganizowane stanowisko pracy wpłynie na efektywność wykonywania obowiązków zawodowych.

Miejsce do pracy zdalnej – o czym należy pamiętać?

Dla specjalistów IT podstawowym narzędziem pracy jest komputer. W przypadku zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych należy pamiętać o jego odpowiednim ustawieniu. Najlepiej, aby urządzenie znajdowało się w pobliżu okna. Dzięki temu można zadbać o dostęp do światła dziennego. Jednocześnie komputer nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W przeciwnym razie obraz na ekranie stanie się mniej widoczny, co znacznie obniży komfort pracy. Najlepiej wyznaczyć jeden pokój na własny gabinet, aby w pewien sposób odseparować się od domowników. Pamiętajmy, że praca zdalna wymaga skupienia, dlatego wybrane wnętrze nie może być pokojem przejściowym lub pomieszczeniem bez drzwi.

Wygodne krzesło do pracy przed komputerem – co wziąć pod uwagę?

Specjaliści IT podczas swojej pracy spędzają przed komputerem co najmniej kilka godzin dziennie. W trosce o komfort warto zadbać o odpowiednie krzesło, które będzie wygodne i jednocześnie bardzo stabilne. W wyborze idealnego mebla należy kierować się wysokością oparcia. Krzesło do pracy zdalnej powinno zapewnić podparcie na całej długości pleców. Ważne jest także, aby mebel wyróżniał się ergonomicznym wyprofilowaniem. W zależności od indywidualnych preferencji dobrym wyborem mogą być fotele lub krzesła z zagłówkiem. Warto zdecydować się na mebel regulowany, aby z łatwością dopasować jego wysokość i stopień nachylenia do aktualnych potrzeb.

Praca przed komputerem – pamiętaj o regularnych przerwach

Wykonywanie różnych projektów na komputerze wiąże się z ciągłym narażaniem wzroku na wpływ szkodliwego promieniowania. Parę godzin pracy bez przerwy może spowodować uczucie piasku w oczach na skutek wysychania spojówki i rogówki. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby pamiętać o regularnych przerwach. Warto co godzinę odchodzić od ekranu komputera i przyzwyczajać oczy do nowej perspektywy – okuliści zalecają patrzenie w dal, najlepiej na zieleń drzew znajdujących się za oknem. Należy także zadbać o zachowanie optymalnej odległości monitora od twarzy. Zaleca się, aby ekran był oddalony od 40 do 75 cm od oczu. Ważne jest również prawidłowe ustawienie jego środka, gdyż powinien znajdować się w nieco niższym położeniu od linii wzroku.

Oferty pracy z branży IT znajdziesz na https://theprotocol.it/

Obecnie w ofertach dla specjalistów IT coraz częściej pojawia się informacja o zdalnym trybie zatrudnienia. Dowodem na to są chociażby ogłoszenia na najpopularniejszych portalach, takich jak protocol it. Jeśli pracodawca proponuje zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych, należy z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o przygotowanie swojego stanowiska pracy.

Chmura – czy jesteśmy na nią skazani?
Absolwenci Informatyki i ekonometrii WSEI dostają pracę etatową w 7 dni