Jesienna edycja olimpiady programistycznej Proggy-Buggy

Jesienna edycja olimpiady programistycznej Proggy-Buggy już za rogiem

DataArt zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie programowania „Proggy-Buggy”, który odbędzie się w sobotę, 12 listopada 2022 roku. Start o godzinie 14:00. Konkurs odbywa się online.

Proggy-Buggy to 13 zadań, 42 minuty na ich rozwiązanie i możliwość zmierzenia się z uczestnikami z całego świata. Dlaczego akurat 42 minuty? Ramy czasowe nawiązują do kultowej serii powieści Douglasa Adamsa, ale i powstałego na jej podstawie filmu science-fiction „Autostopem przez Galaktykę”.

Konkurs odbywa się regularnie od 2013 r. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 2000 uczestników z 26 krajów. Laureatem wiosennej edycji 2022 w Polsce został Michał – maturzysta z Krakowa.

Zapraszamy do udziału studentów, developerów, testerów i wszystkie osoby, które interesują się konstrukcją programów, aplikacjami konsolowymi czy standardowymi strumieniami input-output. Uczestnicy nie muszą posiadać wiedzy na poziomie eksperta z kilkunastoletnim stażem, a jedynie wiedzę ogólną i umiejętności programowania w jednym języku.

W konkursie można wziąć udział indywidualnie bądź drużynowo (w obu przypadkach dozwolone jest używanie tylko jednego urządzenia, dozwolone jest natomiast używanie komunikatorów internetowych). Uczestnicy podzieleni będą na 4 kategorie, w zależności od stopnia zaawansowania swoich umiejętności.

Rozwiązaniem każdego zadania jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy musi być przesłany na serwer weryfikujący odpowiedzi poprzez wybór jednego z języków programowania. Zadania nie są trudne, jednak prawdziwym wyzwaniem jest ich ilość. Zakres potencjalnych sposobów na rozwiązanie zadań jest bardzo szeroki, w związku z czym zarówno eksperci w popularnych technologiach, jak Java, JavaScript czy .NET, jak i użytkownicy C# czy Ruby znajdą coś dla siebie.

Zwycięzcą konkursu jest osoba bądź drużyna, która rozwiąże najwięcej zadań w najbardziej efektywny sposób w najkrótszym czasie. Przykłady z poprzednich lat dostępne są pod linkiem.

Rejestracja i udział w konkursie jest całkowicie darmowy. Uczestnicy mogą zarejestrować się pod linkiem.

Językiem roboczym konkursu jest język angielski.

Proggy-Buggy

12.11.2022 g. 14:00 (12:00 UTC)

proggy-buggy.com

 

O DataArt

DataArt zajmuje się inżynierią oprogramowania na skalę globalną. Od ponad 20 lat zespoły składające się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów tworzą rozwiązania technologiczne, które pomagają klientom osiągać cele biznesowe i zdobywać nowe rynki. Najważniejszą wartością w DataArt są ludzie. Tę zasadę stosujemy odpowiadając na potrzeby klientów, niezależnie od skali ich biznesu i stosowanych technologii. Dostosowujemy się do kierunku rozwoju naszych partnerów biznesowych i ewoluujemy wraz z nimi. W DataArt łączymy doskonałość techniczną z wartościami, które kształtują nasz model biznesowy: ciekawością, otwartością, zaufaniem, szczerością i intuicją. Takie podejście pozwala nam dostarczać wartościowe rozwiązania wysokiej jakości i budować partnerskie relacje, na których nasi klienci mogą polegać.

Poprzedni wpis
𝐃𝐞𝐥𝐨𝐢𝐭𝐭𝐞 𝐱 𝐆𝐨𝐨𝐠𝐥𝐞 𝐂𝐥𝐨𝐮𝐝 𝐀𝐥𝐥𝐢𝐚𝐧𝐜𝐞
Następny wpis
EY Festival of Innovation
Aktualności
Udostępnij