Targi pracy są dla wielu osób niepowtarzalną okazją do spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Dzięki nim jest możliwe zdobycie cennych informacji, które mogą wpłynąć na przyszłą karierę lub decyzję związaną z aplikowaniem na dane stanowisko. Zadawanie właściwych pytań nie tylko pozwoli Ci się wyróżnić spośród innych kandydatów, ale także pomoże w lepszym zrozumieniu oferty prac i kultury firmy.
● Targi pracy są doskonałą okazję do lepszego poznania wartości i misji danej firmy.
● Dzięki targom pracy uda Ci się uzyskać więcej informacji na temat wybranego stanowiska – w tym o możliwościach rozwoju, awansu czy codziennych obowiązkach.
● Pamiętaj o sposobie zadawania pytań, musi być on kulturalny. Inaczej możesz zostać negatywnie odebrany przez osobę rekrutującą.

Dopytaj o firmę i kulturę pracy
Zrozumienie kultury i wartości firmy jest niezwykle istotne. W dużej mierze to właśnie te elementy mogą zdecydować o Twojej chęci podjęcia pracy, jak i o późniejszym zadowoleniu. Jeśli zatem nie znalazłeś wystarczających informacji, to zapytaj, jakie są główne wartości danej firmy? Jaką ma misję? Ale to nie wszystko. Dobrze również, abyś dowiedział się, jaka atmosfera panuje w firmie, jak wygląda typowy dzień pracy na danym stanowisku, no i co najważniejsze, jakie są możliwości rozwoju i awansu w firmie? Pokaże to Twoje przygotowanie, a także to, że myślisz zupełnie poważnie o podjęciu zatrudnienia.
Wybierz się na najbliższe Targi Pracy Kraków – to doskonałą okazją do zdobycia zatrudnienia, a także poznania wielu specjalistów z branży!

Pytaj o wybrane stanowisko
Jeśli już uzyskasz informacje o danej firmie lub udało Ci się wcześniej znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, to targi pracy możesz wykorzystać, jako okazję do dopytania o stanowisko, na które chciałbyś aplikować. Zadaj więc pytanie o konkretne obowiązki, a także oczekiwania względem pracownika. Możesz również dopytać, czy w firmie organizowane są szkolenia lub dofinansowania do kursów celem podnoszenia kompetencji zawodowych pracowników. Dobrym pomysłem jest też pytanie o widełki wynagrodzenia na danym stanowisku. Warto też dowiedzieć się, czy firma proponuje konkretne benefity dla pracowników. Wszystko to pozwoli Ci lepiej ocenić, czy praca ta spełni Twoje oczekiwania i aspiracje zawodowe.

Dowiedz się więcej o procesie rekrutacji
Co więcej, na targach pracy możesz się więcej dowiedzieć o procesie rekrutacji w danej firmie. Na przykład warto zapytać, jakie są etapy rekrutacji albo ile ich jest. Przy okazji dowiedz się, jaki jest czas oczekiwania na odpowiedzi po rozmowie, a także czy pracownik otrzyma feedback.

O tym pamiętaj, zadając pytania
Podczas zadawania pytań rekruterowi lub osobie reprezentującej firmę musisz też pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim bądź konkretny. Co więcej, dokładnie słuchaj, aby zapamiętać jak najwięcej informacji. Jeśli dana odpowiedź nie jest dla Ciebie jasna lub satysfakcjonująca, to postaraj się w miarę możliwości dopytać o wątpliwe kwestie. Pamiętaj również o kulturalnym i profesjonalnym zachowaniu. Sposób, w jaki zadajesz pytania, jest równie ważny, jak ich treść.

Podsumowanie
Targi pracy stanowią świetną okazję do zdobycia wiedzy na temat potencjalnych pracodawców i stanowisk pracy. Warto zatem odpowiednio się do nich przygotować, w tym także ułożyć sobie listę pytań, które chcesz zadać. Pamiętaj też, że dzięki odpowiednim pytaniom, nie tylko uzyskasz cenne informacje, ale również zaprezentuje się jako osoba profesjonalna i konkretna.

 

Źródło: https://jobicon.pracuj.pl/krakow/

Poprzedni wpis
Płatne staże EIT Food RIS Fellowships
Następny wpis
IX. edycja Audi OdyssEY
Aktualności
Udostępnij