Proggy-Buggy – międzynarodowy konkurs programistyczny

W sobotę 25 maja 2024 roku obędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Proggy-Buggy Towel Contest. Organizatorem wydarzenia jest DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym.

Na konkurs Proggy-Buggy składa się 13 problemów algorytmicznych, które należy rozwiązać w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania (C, C++, Free Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP, JavaScript). Językiem roboczym konkursu jest język angielski. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://proggy-buggy.com/register/

W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci programowania, którzy lubią rozwiązywać problemy, wiedzą, czym są aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. DataArt do konkursu zaprasza zarówno amatorów, uczniów i studentów, jak również profesjonalistów zawodowo zajmujących się pisaniem kodu. Wiosenna edycja umożliwia udział indywidualny.

Konkurs Proggy-Buggy jest organizowany od 2013 r. Minione edycje przyciągnęły łącznie ponad 10 tysięcy uczestników z ponad 60 państw. Konkurs nawiązuje do powieści science fiction „Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adamsa, gdzie ręcznik okazuje się nieprawdopodobnie użytecznym i pomocnym przedmiotem, jaki może posiadać międzyplanetarny autostopowicz. Autor radzi „Nigdy nie wychodź nigdzie bez ręcznika.”

Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu online z laureatami poprzednich edycji konkursu. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2024 roku o 18:00 na platformie MS Teams pod tym linkiem.

 

REJSTRACJA I SZCZEGÓŁY

Kiedy i gdzie: 25 maja 2024 roku, godz. 12:00

  • Rejestracja na stronie: https://proggy-buggy.com/register/
  • Udział online (z dowolnego miejsca na świecie) lub offline (W Polsce konkurs stacjonarnie organizujemy w Warszawie, Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu)
  • Trzy kategorie – „Amator”, „Profesjonalista” lub „Superbohater”
  • Udział indywidualny. Uczestnicy muszą posiadać własnego laptopa i stabilne podłączenie do Internetu

 

O DataArt

DataArt od ponad 25 lat zajmuje się konsultingiem technologicznym – projektuje, opracowuje i wspiera unikatowe rozwiązania IT. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie i wybitny talent techniczny. Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach. DataArt zdobyła zaufanie najlepszych marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, United Technologies, oneworld Alliance, Ocado, Betfair i skyscanner. Funkcjonuje jako sieć firm, świadczących usługi technologiczne, współpracując z ponad 6000 profesjonalistami w 35 lokalizacjach w USA, Europie, Ameryce Płd i Azji.

W tym roku DataArt obchodzi 10-lecie funkcjonowania w Polsce.

FB https://www.facebook.com/DataArtPoland

WWW https://dataart.team/pl

Poprzedni wpis
Open Day ABB w Krakowie
Następny wpis
Praca.pl: Ciekawe artykuły
Aktualności
Udostępnij