Zabierz ręcznik i nie panikuj!

DataArt zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Programowania Proggy-Buggy Towel Contest, który odbędzie się w czwartek, 25 maja 2023 o 17:00 czasu polskiego.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich pasjonatów programowania, którzy lubią rozwiązywać problemy, wiedzą, czym są aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. Zapraszamy studentów, programistów, testerów i wszystkich zainteresowanych pisaniem kodu.

Na konkurs Proggy-Buggy składa się 13 problemów algorytmicznych, które należy rozwiązać w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania (C, C++, Free Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP, JavaScript). Językiem roboczym konkursu jest język angielski. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://www.dataart.team/towel-contest

Konkurs Proggy-Buggy jest organizowany od 2013 r. Miniona edycja przyciągnęła ponad 9 tysięcy uczestników z ponad 30 państw. Tegoroczna majowa odsłona odbywa się pod hasłem „Towel Contest”. Dlaczego ręcznik? To nawiązanie do powieści science fiction „Autostopem przez Galatykę” Douglasa Adamsa, gdzie ręcznik okazuje się nieprawdopodobnie użytecznym i pomocnym przedmiotem, jaki może posiadać międzyplanetarny autostopowicz. Autor radzi „Nigdy nie wychodź nigdzie bez ręcznika.”

 

REJSTRACJA I SZCZEGÓŁY

Kiedy i gdzie: 25 maja 2023 roku, godz. 17:00

  • Rejestracja na stronie: https://www.dataart.team/towel-contest (zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja 2023 roku)
  • Dołącz online (z jakiekolwiek miejsca na świecie) lub offline (W Polsce konkurs stacjonarnie organizujemy w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu)
  • Wybierz jedną z czterech kategorii – „Uczeń”, „Amator”, „Profesjonalista” lub „Superbohater”
  • Przygotuj laptopa i stabilne podłączenie do Internetu

O DataArt

DataArt zajmuje się konsultingiem technologicznym – projektuje, opracowuje i wspiera unikatowe rozwiązania IT. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie i wybitny talent techniczny. Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach. DataArt zdobyła zaufanie najlepszych marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, United Technologies, oneworld Alliance, Ocado, Betfair i skyscanner. Funkcjonuje jako sieć firm, świadczących usługi technologiczne, współpracując z niemal 6000 profesjonalistami w 20 lokalizacjach w USA, Europie i Ameryce Płd.

https://www.dataart.team/pl

Poprzedni wpis
KackING
Następny wpis
Pomocne poradniki dla studentów
Aktualności
Udostępnij