Spotkanie online: Pociąg mi uciekł, czyli czy warto wstać z kanapy. Lobbing w parlamencie Europejskim – studium przypadku.

Niezależnie od tego, że jesteśmy w Unii już jakiś czas i wybieramy demokratycznie swoich przedstawicieli, to jednak w przekonaniu statystycznego Polaka prawo UE jest durne, stanowione przez bliżej niesprecyzowanych ONYCH i zajmujące się w zasadzie wyłącznie prostowaniem bananów. Statystyczny Polak nie ma na to prawo najmniejszego wpływu a lobbing polega na dostarczaniu odpowiedniej wielości walizki z pieniędzmi. Słowem, nie warto wstać z kanapy, bo ONI (koncerny?) już dawno pozamiatali. Autor prelekcji jednak z kanapy wstał i sprawdził, czy to co wszyscy o Unii „wiedzą” jest prawdziwe. Opowie o tym najszczerzej.

W spotkaniu głos zabierze również Europoseł dwóch kadencji – Małgorzata Handzlik. Opowie słuchaczom o pracy Europosła i lobbingu jako instytucji w PE. Odpowie również na pytania w dyskusji.

Piotr Skotnicki – rocznik 1970, więc pamięta czasy, gdy popsute się naprawiało a nie wymieniało, co implikuje jedno małżeństwo i wciąż te same dzieci.  Z wykształcenia fizyk, wiec wie dlaczego samolot leci. Z zamiłowania fotograf, z zawodu ojciec dwóch córek co doprowadziło jego zdolności negocjacyjne na wyżyny nieosiągalne dla człowieka bezdzietnego. W wolnych chwilach prowadzi własną firmę produkcyjną i organizuje przeglądy kabaretów.
Ze względu na fakt, że języki obce są mu obce – postanowił zorganizować lobbing w Parlamencie Europejskim, gdzie przekonał się, że cała „wiedza” jaką Polacy mają o Unii Europejskiej jest spokojnie do wywalenia jednym ruchem do kosza.  O czym też chętnie opowie i zaświadczy.

Termin: 3 czerwca
Godzina: 17:00-18:00

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/pociagmiuciekl/

Spotkanie realizowana poprzez narzędzie MS Teams.

Harbingers – Martyna Oczki
EY Open Talk with students