Biuro Karier WSEI zaprasza studentów, nauczycieli oraz uczniów szkół średnich na wydarzenia zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

15 listopada – Spotkanie ze StoneX
15ego Listopada zespół Early Careers z firmy StoneX Group Ltd  w osobie Kim Starr-Wikham oraz Molly Thomas odwiedzą naszą uczelnię w celu opowiedzenia o ofertach staży, które rozpoczną się w roku 2023 oraz będą mieć również miejsce podczas lata przyszłego roku. Dodatkowo, zabierzemy ze sobą osoby techniczne, które będą mogły opowiedzieć o pracy w poszczególnych zespołach
Data: Wtorek 15.11.2022, Start: 10.00, Miejsce: sala coworking
Co StoneX mówi o sobie?
Nasz zespół w Krakowie to najszybciej rozwijający się FinTech w Polsce. Współpracujemy na co dzień z m.in. z UK, USA, Singapurem, Japonią i Australią. Jesteśmy niekwestionowanym liderem technologicznym wśród dostawców rozwiązań umożliwiających ultraszybkie operacje finansowe na globalnych rynkach kapitałowych za pomocą m. in. nowoczesnych platform cyfrowych – takich jak Forex czy CityIndex i kompleksowych usług rozliczeniowych.
StoneX Poland (wcześniej Gain Capital), to część Stonex Group, która tworzy sieć usług finansowych klasy instytucjonalnej. Jesteśmy spółką dostarczającą rozwiązania finansowe, która łączy firmy, organizacje i inwestorów indywidulanych z ekosystemem globalnych: 36 giełd instrumentów pochodnych, 175 rynków walutowych, niemal wszystkich rynków papierów wartościowych. Nieustannie powiększamy nasze zespoły o najlepszych z branży FinTech.
Więcej informacji, możecie zobaczyć tutaj: Stonex Poland. That’s our Brand Story. (justjoin.it)
Otwarte stanowiska dla studentów ostatniego roku studiów informatycznych i nie tylko: Find your perfect job (current-vacancies.com

15 listopada – SEO Copywriting w praktyce – Jak robić to dobrze
Na szkoleniu zostaną przedstawione podstawy pisania tekstów na strony internetowe, które mają bezpośredni wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce.
Poruszymy podstawy pisania tekstów, takie jak mowę korzyści, tempo tekstu, czy też jego skanowalność.
Ponadto przejdziemy przez wszystkie rodzaje treści, które dobry SEO copywriter powinien rozumieć i umieć pisać, czyli:
– Tekst na podstrony, czyli stronę główną, zakładkę o nas oraz strony informacyjne i ofertowe
– Opisy kategorii
– Opisy produktów
– Artykuły na bloga
– Teksty zapleczowe do linkowania zewnętrznego
– Title i meta description
– Opisy alternatywne zdjęć
Oprócz tego poruszymy również podstawy seo, takie keyword research i search intent.
Szkolenie będzie wartościowe dla każdego marketingowca, który chce pisać teksty do internetu, a także osób, które chcą rozwinąć się w branży e-commerce i prowadzić własny sklep.
Kiedy? 15 listopada o godz. 13:30, sala coworking
Zgłoszenia: https://forms.office.com/r/VjvsCQhvEH
Prowadzący: Jakub Sendal – absolwent WSEI i od ponad roku prowadzi własną agencję SEO/SEM dla e-commerce. W tym czasie wprowadził na rynek nową markę budowlaną, którą rozwinął do +40 0000 przychodu miesięcznie w ciągu 6 miesięcy. Dodatkowo napisał ogromną ilość tekstów dla sklepów internetowych oraz zwiększył wejścia organiczne dla kilku sklepów od 50-100 do +1000-5000 wejść organicznych miesięcznie. Jego praca opiera się głównie na optymalizacji stron pod SEO (czego bardzo dużą częścią jest pisanie tekstów) oraz prowadzeniu kampanii w Google ADS. Lubi fantastykę, stare filmy i krakowskie kluby techno.

17 listopada – What does internet know about you, CISCO
Kiedy? 17 listopada, godz. 13:00-14:30
Miejsce: sala coworking WSEI
Zgłoszenia: https://forms.office.com/r/0xZBS7Yd5Y
Wojciech Syrnicki has been a Technical Consulting Engineer for four years at Cisco TAC, as part of the Enterprise Switching Team. He holds a Bachelor’s degree in Electronics and Telecommunications, a Master’s degree in Management, and Cisco CCNP Enterprise, CCDA, and DevNet certificates.
Agata joined Cisco in 2019 as a Professional Services engineer in Service Provider domain. After a year she moved to Technical Consulting Engineer Role in the security domain with specialization in AAA (Authentication, Authorization and Accounting). She loves troubleshooting and interacting with customers and teammates. Personally she is a sport enthusiast, F1 fan and a dog person.

 

 


 

Inne wydarzenia organizowane w listopadzie:

7 listopada – Dzień otwarty w Capgemini
CAPGEMINI OPEN DAY: SAY #HELLO TO FINTECH
Chcesz zobaczyć jak wygląda świat FinTech w Capgemini?
Zapraszamy Cię na Capgemini Open Day, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Say #Hello To FinTech!”. Spędź inspirujący dzień z ekspertami w naszym biurze w Krakowie, podczas którego doświadczysz legendarnej atmosfery Capgemini!
Podczas Capgemini Open Day dowiesz się więcej o projektach Financial Services w Capgemini Polska, a także weźmiesz udział w bezpłatnych warsztatach z programowania… klocków! Na każdego uczestnika naszych dni otwartych czekają smaczne przekąski i przydatne gadżety.
Kiedy? 7 listopada 2022 Grupa A: 10:00 – 13:30
Gdzie? Biuro Capgemini, Rondo Business Park, ul. Lublańska 38, Kraków
Dla kogo? Grupa (30 osób) z WSEI Kraków
Dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i programowaniem.
Zgłoszenia: https://forms.office.com/r/0PsPZ7is7V

8 listopada – Wyróżnij się na LinkedIn i znajdź pracę!
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Talent Place oraz ABB, pt.: “Wyróżnij się na LinkedIn i znajdź pracę!”.
Webinar odbędzie się we wtorek, 8 listopada, o godz. 15:00
Link do zapisów: https://app.livestorm.co/talentplace/wyroznij-sie-na-linkedin-i-znajdz-prace?type=detailed
Podczas webinaru będziemy poruszać m.in. zagadnienia takie jak:
• dlaczego warto mieć profil na LinkedIn,
• jak krok po kroku stworzyć skuteczny profil,
• jak skutecznie zbudować i ugruntować swój wizerunek na LinkedIn,
• jakie są najlepsze metody, by powiększać swoją sieć kontaktów,
• co zrobić, by wyróżnić się na rynku pracy, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia zawodowego.
Podczas wydarzenia odbędzie się także sesja Q&A, podczas, której eksperci ABB: Kinga Bazior i Karolina Sochacz odpowiedzą na pytania uczestników. Webinar poprowadzi Paulina Andreasik, rekruterka Talent Place.

23 listopada – Buduj swój wizerunek, czyli o personal brandingu
Budowa własnego wizerunku – polega na kreowaniu i utrwalaniu w umysłach ludzi faktu istnienia oraz pozytywnego wizerunku nas samych. Aby sprzedać skutecznie swoją osobę musisz być spójny, wiarygodny i profesjonalny w swoich działaniach. Marka jaką zbudujemy jest koncepcją, którą ludzie kojarzą z oferowanymi przez nas produktami czy usługami. Jest ona ściśle związana z reputacją. Aby marka była kojarzoną z dobrą jakością musi mieć dobrą reputację i wierną grupę stałych „kontaktów”. Umiejętność kreowania pozytywnego wizerunku jest jak każda inna dziedzina wiedzy bardzo przydatna w życiu prywatnym jak i w karierze zawodowej.
Bartłomiej Świstak Piotrowski – konsultant strategii w biznesie. Pomógł 650 właścicielom firm. Bartłomiej znany jest szerzej jako Krakowski Świstak. Poprzez konsultacje mentoringowe i szkolenia optymalizuje procesy sprzedażowe i pomaga opracować początkowe metody dotarcia do klientów. Wraz ze swoimi klientami tworzy plan działania mający na celu rozwój ich biznesów (tzw. Cykl Świstaka). Robi to korzystając z innowacyjnych narzędzi typu Business Model Canvas czy Golden Circle. Jest liderem Eksperymentalnej Agencji Reklamowej, butikowej agencji social media. Aktywny mentor w licznych inicjatywach, takich jak Uniwersytet Sukcesu w ramach Digital University,Teen Crunch, KMS, FasterCapital, Województwo Małopolskie i Tech Leaders, a także podczas hackathonów, m.in. We Do IT, Hackathon Partnerstwa Odry czy Taskforcome. Wykładowca na takich uczelniach jak Uniwersytet Jagielloński w Krakowie czy ASBIRO. Jeden z twórców Kraków Miastem Startupów – marki edukacyjnej wspierającej ekosystem startupowy w Krakowie oraz ambasador marki Turkusowe Śniadania. Jego referencje i potwierdzenia umiejętności można sprawdzić tutaj: www.linkedin.com/in/swistak-krakow/ Świstak zaprasza też na swój fanpage na Facebooku: www.facebook.com/KrakowskiSwistak
Kiedy? 23 listopada w godz. 18:00-21:00, sala coworking
Zgłoszenia: https://forms.office.com/r/YcZPJrUkRc

 

Poprzedni wpis
Staże w CISCO
Następny wpis
Open Day w CISCO