Wsparcie dla kobiet z branży IT. Rusza 8. edycja programu Tech Leaders Polska

Trwają intensywne przygotowania do jednego z największych w Polsce programów mentoringowych. Już 2 stycznia 2023 roku społeczność Women in Technology Poland uruchomi formularz zgłoszeniowy dla kobiet, które chcą rozwijać swoje kompetencje oraz umiejętności z zakresu programowania, user experience, sztucznej inteligencji, zarządzania projektami czy prowadzenia biznesu. 

Tech Leaders jest czteromiesięcznym bezpłatnym programem mentoringowym, zainicjowanym po raz pierwszy w 2016 roku przez społeczność Women in Technology Poland. Dziś ósmą odsłonę przedsięwzięcia współtworzy zespół złożony z 15 wolontariuszek z całej Polski. 

Od początku organizatorki stawiają na zapał, chęć do nauki i rozwoju potencjalnych uczestniczek, wyrażany przez nie w formularzu aplikacyjnych. Przyszłe mentees ubiegają się o możliwość indywidualnej współpracy z wybranym przez siebie mentorem, wskazanym na etapie rekrutacji. Następnie mentorzy z nadesłanych zgłoszeń wybierają mentee, której będą udzielać konsultacji.

Popularność i szybki rozwój programu Tech Leaders dobrze obrazują moc środowiska IT, jego skuteczność i gotowość do dzielenia się wiedzą. Ogromna liczba napływających aplikacji pokazuje, że wiele kobiet docenia i doskonale rozumie unikalną możliwość rozwoju, jaką daje model eksperckich konsultacji jeden na jeden. Choć wydaje się to mniej oczywiste, program cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród mentorów, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem i wiedzą wspierając progres uczestniczek. Jeszcze przed rozpoczęciem programu oni sami przechodzą szkolenie w zakresie tego, jak skutecznie przekazywać swoją wiedzę innym.

Co roku programowi partnerują firmy i organizacje z całej Polski, które mają świadomość, że warto inwestować we wciąż niedoreprezentowane kobiety, tworzące polską branżę IT. Jak wynika z przygotowanego przez Stowarzyszenie Women in Technology raportu “Gender gap po polsku 2020”, udział kobiet w zawodach STEM jest znacznie niższy niż w pozostałych profesjach (tylko 26%-30% zależnie od wykształcenia, przy 42-43% dla ogółu).

Aplikacje do Tech Leaders będą przyjmowane między 2 a 15 stycznia 2023 poprzez formularz zamieszczony na stronie www.tech leaders.eu. 8. edycja programu rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 13 czerwca 2023 roku.

Organizatorem programu Tech Leaders jest Fundacja Imagine Inclusive Technology, która skupia społeczność Women in Technology Poland. Celem organizacji jest zwiększenie kompetencji zawodowych kobiet, wzmacnianie ich w rolach liderskich oraz promowanie idei diversity.

 

KONTAKT:
Karolina Radomska
kradomska@womenintechnology.pl

Poprzedni wpis
Łap skilla!
Następny wpis
Praktyki w Centrum Rozwoju Kompetencji WSEI
Aktualności
Udostępnij