Capgemini wzmacnia sieć Cyber Defense Center otwierając nowe centrum w Katowicach

W pełni zintegrowane z globalną siecią Capgemini, nowe Centrum Cyberbezpieczeństwa w Polsce będzie odgrywać kluczową rolę w świadczeniu regionalnych i międzynarodowych usług firmy w tym zakresie.

Capgemini otworzyło w Polsce Cyber Defense Center (CDC), rozbudowując tym samym sieć CDC Grupy. Nowe katowickie centrum korzysta z globalnego doświadczenia Capgemini w zakresie wysokiej klasy usług skoncentrowanych na ochronie danych i analizie zagrożeń, aby wspierać organizacje w Europie i na świecie w zabezpieczaniu procesów transformacji cyfrowej i rozwiązań chmurowych, poprawie zasobów IT i bezpieczeństwie operacyjnym. Jako pierwsze tego typu CDC Capgemini w Europie Wschodniej, obiekt będzie odgrywał kluczową rolę w ochronie infrastruktury krytycznej w całym regionie, a także o charakterze globalnym.

Katowickie CDC skoncentruje się na zabezpieczeniu systemów infrastruktury z wielu sektorów. Eksperci Capgemini zapewnią kompleksowe wsparcie projektów, od przejścia i migracji procesów cyberbezpieczeństwa, poprzez konfigurację systemów i przekazanie projektów, po bieżące wsparcie mające na celu ochronę danych, aktywów i tożsamości organizacji. Aby zmaksymalizować wydajność analityki, skrócić średni czas odzyskiwania danych (MTTR) i umożliwić ekonomiczne skalowanie, CDC jest zasilane przez najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, takie jak zabezpieczenia natywne dla chmury, a także sztuczna inteligencja, wbudowane uczenie maszynowe zapewniające pełną synchronizację i automatyzację procesów, czy zaawansowane możliwości wyszukiwania i analizy.

– W celu ochrony danych i zasobów klientów przed stale ewoluującymi zagrożeniami, wszystkie CDC Capgemini są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić organizacjom najlepsze komponenty i zasoby, niezbędne do zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty związane z naruszaniem bezpieczeństwa. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach, grupy certyfikowanych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa Capgemini na całym świecie zapewniają klientom lepszą ochronę i inteligentne systemy wspomagające zabezpieczenia infrastruktury krytycznej – mówi Geert van der Linden, Cybersecurity Business Lead w Capgemini.

– Nowe CDC w Katowicach łączy podstawowe funkcje związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa, opracowuje testy penetracyjne, zarządzanie podatnościami oraz analizę zagrożeń, aby docelowo wspierać organizacje na całym świecie, koncentrując się zwłaszcza na Europie. Uzupełnieniem codziennych działań i oferowanych rozwiązań są usługi kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa przeznaczone dla konkretnych branż, zgodne zarówno z lokalnymi przepisami, jak i wymaganiami technicznymi – dodaje Beniamin Poznański, Head of Projects & Consulting, Capgemini Polska.
Nowe Centrum w Polsce uzupełnia istniejącą sieć istniejących już trzynastu CDC Capgemini, w tym CDC Asturias (Hiszpania) specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych i przemysłowych, CDC Inverness (UK) specjalizujący się w rozwiązaniach farmaceutycznych i kryminalistyce, CDC w Bangalore i Bombaju (Indie), które jest największą jednostką w Grupie, obejmującą również fabrykę zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), CDC w San Diego (NA), a także satelitarne CDC w ważnych regionach, takich jak Australia (Melbourne) i Europa (Paryż; Utrecht). Centra te wspierają możliwości realizacji usług w zakresie Managed Security Services, oferując lokalną i regionalną obecność, ze zobowiązaniem do dzielenia się wiedzą i informacjami na temat globalnych trendów i zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz najskuteczniejszej reakcji. Podobnie jak w przypadku innych CDC w globalnej sieci, katowickie centrum będzie współpracować z wieloma wyspecjalizowanymi partnerami w ramach globalnych umów zawartych z Capgemini.

 

Źródło: https://capgeminipolska.prowly.com/166986-capgemini-wzmacnia-siec-cyber-defense-center-otwierajac-nowe-centrum-w-katowicach

Poprzedni wpis
Wrocławskie Dni Informatyki 2021 (online)
Następny wpis
Spotkanie z Pracownikami ZUS
Aktualności
Udostępnij