Sesje coachingu indywidualnego dla studentów WSEI

Biuro Karier WSEI zaprasza na sesje coachingu indywidualnego.

 

Proces coachingu – sesje indywidualne

Coaching jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele, podnieść satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego, stać się bardziej świadomym liderem, managerem, czy rodzicem. W pełni wykorzystuje potencjał, kompetencje i umiejętności klienta. Identyfikuje trudności. Przygotowuje do ich pokonania. Często przekłada się na motywację i większą determinację w działaniu.

International Coaching Federation definiuje coaching jako towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.” (ICF)

 

Coaching opiera się na partnerskiej relacji coacha i coachee (Klienta), w której to coachee decyduje o kierunku i dalszych działaniach. Zadaniem coacha nie jest doradzanie, lecz prowadzenie rozmowy w taki sposób, by coachee mógł więcej korzystać ze swoich sił, podejmować decyzje i osiągać swoje cele.

 

Coaching jest krótkoterminową metodą rozwojową, dlatego jeden proces to zwykle 3-6 sesji, przy cotygodniowej częstotliwości. Nie jest to jednak sztywna zasada, coaching jako metoda jest bardzo elastyczny i dopasowuje się do indywidualnych potrzeb Klienta.

 

Relację coachingową rozpoczyna pierwsze, wstępne spotkanie, w trakcie którego coach i coachee poznają się i rozmawiają nt. ewentualnej dalszej współpracy (pierwsze spotkanie nie jest wiążące). Coach definiuje zakres coachingu, a coachee ma możliwość przedstawienia oczekiwań, zadania swoich pytań i podjęcia ostatecznej decyzji na temat podjęcia współpracy w ramach tej metody.

 

Spotkania odbywają się w formie zdalnej (wideo rozmowa on-line) lub stacjonarnie.

 

Katarzyna Kowalska-Jarnot –  coach i mentor freelancer, od niedawna także w Fundacji MoKKA. Pasjonatka rozwoju osobistego, coachingu motywacyjnego, budowania odporności psychicznej i poczucia własnej wartości. Ukończyła roczne studia podyplomowe z Coachingu w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (60% zajęć akredytowanych przez ICF), oraz półroczny kurs „Mistrz Biznesu” w szkole coachingu Meritum (także akredytowanego przez ICF).  W trakcie procesu akredytacji do ICF.

 

Zapisy: biurokarier@wsei.edu.pl

Poprzedni wpis
EPAM zaprasza na wakacyjny staż
Następny wpis
Sesje coachingu indywidualnego dla studentów WSEI
Aktualności
Udostępnij