Sesje coachingu indywidualnego dla studentów WSEI

Biuro Karier WSEI zaprasza na sesje coachingu indywidualnego.

Proces coachingu – sesje indywidualne

Coaching jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele, podnieść satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego, stać się bardziej świadomym liderem, managerem, czy rodzicem. W pełni wykorzystuje potencjał, kompetencje i umiejętności klienta. Identyfikuje trudności. Przygotowuje do ich pokonania. Często przekłada się na motywację i większą determinację w działaniu.

International Coaching Federation definiuje coaching jako towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.” (ICF)

Coaching opiera się na partnerskiej relacji coacha i coachee (Klienta), w której to coachee decyduje o kierunku i dalszych działaniach. Zadaniem coacha nie jest doradzanie, lecz prowadzenie rozmowy w taki sposób, by coachee mógł więcej korzystać ze swoich sił, podejmować decyzje i osiągać swoje cele.

Coaching jest krótkoterminową metodą rozwojową, dlatego jeden proces to zwykle 3-6 sesji, przy cotygodniowej częstotliwości. Nie jest to jednak sztywna zasada, coaching jako metoda jest bardzo elastyczny i dopasowuje się do indywidualnych potrzeb Klienta.

Relację coachingową rozpoczyna pierwsze, wstępne spotkanie, w trakcie którego coach i coachee poznają się i rozmawiają nt. ewentualnej dalszej współpracy (pierwsze spotkanie nie jest wiążące). Coach definiuje zakres coachingu, a coachee ma możliwość przedstawienia oczekiwań, zadania swoich pytań i podjęcia ostatecznej decyzji na temat podjęcia współpracy w ramach tej metody.

Spotkania odbywają się w formie zdalnej (wideo rozmowa on-line).

Bartosz Raś – Coach akredytowany przez International Coaching Federation (ICF) na poziomie ACC; także członek ICF. Z wykształcenia psycholog, od dziesięciu lat związany z obszarem szkoleń, rozwoju i doskonalenia zawodowego. Autor i kierujący wewnętrznym programem coachingowym w międzynarodowej korporacji. Jako coach, swoje doświadczenie zdobywał w obszarach biznesu i sportu. W swojej pracy kieruje się respektowanymi standardami wyznaczonymi przez International Coaching Federation, jak również kodeksem etycznym zawodu coacha wg ICF. Prowadzi procesy coachingowe na poziomie transformacyjnym. W trakcie dalszego doskonalenia zawodowego, otwierającego na prowadzenie coachingu zespołów. Pełen profil dostępny na LinkedIn.

Zapisy: biurokarier@wsei.edu.pl

Sesje coachingu indywidualnego dla studentów WSEI