Testowanie oprogramowania to zajęcie wymagające nieustannej czujności, nieszablonowego podejścia oraz głębokiego wyczucia biznesowego. Z jednej strony nie możemy pozwolić sobie na pełną improwizację. Z drugiej jednak bezwzględnie należy unikać zamknięcia procesu myślowego, a nawet twórczego, w „bańce”, która będzie nas ograniczać, ponieważ może to wpłynąć na jakość aplikacji. W trakcie wieloletniego testowania trudne jest zachowanie świeżego podejścia, entuzjazmu i odrobiny adrenaliny towarzyszącej nowym doświadczeniom. Na sesji dowiesz się w jaki sposób można kierować swoją karierą i rozwojem, aby nadal czuć się eksploratorem testów, zachować satysfakcję z pracy oraz optymalnie wykorzystywać zdobyte doświadczenie i umiejętności.

W pierwszej części spotkania poruszymy zagadnienia kompetencji testera. Opowiemy w jaki sposób wykorzystać „migrację” pomiędzy branżami jako impuls do rozwoju kariery zawodowej. W drugiej odsłonie spotkania rozważymy możliwości „udoskonalenia” laboratorium testowego w oparciu o sterowniki PLC ABB.

Warsztaty skierowane są do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, a także wszystkich osób, które świadomie planują karierę w obszarze testowania oprogramowania.

 

LINK: przez Meetup https://www.meetup.com/AbbinPoland/events/276944231/ lub bezpośrednio do rejestracji https://primetime.bluejeans.com/a2m/register/cuckhhxs

 

PRELEGENCI:

Rafał Pawlak, inżynier jakości z 15-letnim doświadczeniem, które zdobywał w sektorze usług bankowych. W ABB pracuje od dwóch lat. Odpowiada za obszar Quality Assurance, testując operacyjnie aplikacje oraz wspierając procesy wytwarzania. Posiada doświadczenie w projektach i programach zarządzanych metodą kaskadową i zwinną. Z wykształcenia inżynier sieci komputerowych. Posiada także uprawnienia pedagogiczne poparte pracą dydaktyczną. Autor książek z zakresu okablowania strukturalnego oraz testowania oprogramowania.

Renata Szymonek, tester oprogramowania z 15-letnim doświadczeniem, zdobywanym głównie w branży usług transportowych. W ABB od niemal czterech lat. Pełni obowiązki Test Managera, kierując zespołem inżynierów jakości w obszarze automatyki budynkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w projektach zarządzanych w różnych metodologiach, takich jak scrum, canban, waterfall. Z wykształcenia informatyk z uprawnieniami pedagogicznymi. Wspiera procesy wytwarzania oprogramowania również w roli Scrum Mastera.

Poprzedni wpis
Women Techstyle Online #5
Następny wpis
35 porad – jak napisać perfekcyjne CV?