Praca dla Młodych z EURES. Możliwości w całej Europie – Europejski Rok Młodzieży

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprasza na spotkanie informacyjne ONLINE skierowane dla Młodych zainteresowanych podjęciem pracy w krajach Unii Europejskiej.

PODCZAS SPOTKANIA DOWIESZ SIĘ:

– jak szukać pracy w krajach Unii Europejskiej,

– jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę,

– jak skorzystać z usług sieci EURES – Europejskich Służb Zatrudnienia w szukaniu pracy za granicą.

Zajęcia są prowadzone przez doradcę EURES Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Mobilność zawodowa na europejskim rynku pracy stała się świadomym procesem. Osoba realizująca swoją karierę zawodową z etapem poza granicami kraju może w Polsce do niej się przygotować, znaleźć zagraniczną ofertę pracy, poznać przepisy które regulują jej zatrudnienie na rynku kraju do którego się wybiera. Może skorzystać z wielu programów europejskich, by ułatwić sobie start lub też uzyskać dofinansowanie do swojego pomysłu na rozwój zawodowy. A w sieciach europejskich uzyskać informacje, których nigdzie nie byłaby w stanie zdobyć. Celem spotkania jest przekazanie wiedzy dotyczącej mobilności zawodowej na europejskim rynku pracy, jako jednego z etapów kariery zawodowej do której można się przygotować jeszcze w Polsce, przekazanie wiedzy, na co zwrócić uwagę planując etap w karierze zawodowej związany z zaistnieniem na rynku europejskim, uwrażliwienie na rozwijanie kompetencji międzykulturowej, która jest kluczowa w środowisku pracy międzykulturowym jak i w innym kraju europejskim.

 

CZAS TRWANIA SPOTKANIA:

2 godziny

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Informacje o spotkaniu

Data spotkania 2023-01-17 10:00
Data zakończenia spotkania 2023-01-17 12:00
Data rozpoczęcia rejestracji 2022-12-27 12:00
Ilość miejsc 20
Zarejestrowanych 3
Miejsce spotkania Online
Lokalizacja Centrum Informacji i Planowania Kariery – Kraków
Poprzedni wpis
Bezpłatne konsultacje z psychologiem dla studentów WSEI
Następny wpis
25 under 25
Aktualności
Udostępnij