Raport ManpowerGroup „Niedobór talentów 2024”

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszy raport ManpowerGroup zatytułowany „Niedobór talentów”. Publikacja jest źródłem najnowszych danych na temat polskiego oraz globalnego rynku pracy i przedstawia skalę niedoboru talentów.

Pomimo wielu wyzwań rynkowych, pracodawcy nieustannie powinni skupiać się na pracownikach, ich nastrojach, utrzymaniu talentów w przedsiębiorstwach. Kładąc nacisk na rozwój, upskilling lub reskilling w obrębie organizacji, będą w stanie zbudować zespoły z najlepszymi ekspertami, dostosowując je jednocześnie do ewoluującego rynku pracy – mówi Tomasz Walenczak, dyrektor generalny ManpowerGroup w Polsce.

• Według analizy pozyskanie pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami jest dziś wyzwaniem dla 66% polskich przedsiębiorców. Odsetek ten spadł o 6 punktów procentowych w porównaniu z rokiem 2023. Tegoroczny wskaźnik deklarowany przez organizacje znad Wisły jest też mniejszy niż ten notowany globalnie wynoszący 75%.
• Polskie firmy deklarują największą trudność w zrekrutowaniu kandydatów z kompetencjami w obszarze IT & analizy danych, o czym sygnalizuje 23% respondentów. Na drugim miejscu znalazły się umiejętności techniczne (22%), a następnie te z zakresu logistyki & operacji (19%).
• O największym niedoborze talentów mówi branża finansów & nieruchomości – aż 74% organizacji sygnalizuje ten problem. Wysoki deficyt w tym zakresie odczuwają też organizacje z obszaru dóbr & usług konsumenckich (71%) oraz energetyki & usług komunalnych (70%).
• Najmniejszy niedobór talentów odczuwają pracodawcy w Polsce centralnej (61%), największą trudność z zatrudnieniem pracowników o pożądanych kompetencjach deklarują natomiast organizacje we wschodniej (76%) i południowej (73%) części naszego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią raportu, który dostępny jest bezpłatnie pod linkiem: https://www.manpowergroup.pl/2024/01/09/niedobor-talentow-2024/?utm_medium=email&_hsmi=292757020&_hsenc=p2ANqtz-92p5q-F7nUdkRwg7aUHq2Uf60xeqQlqFsb_VXcDXB9wt-cyY6sVilRb624A3DLhkBpsO81DylfuH-nTGpv8wMJf7odcw&utm_content=292757020&utm_source=hs_email

 

Poprzedni wpis
“Winter IT Camp” – cykl webinarów i warsztatów online organizowany przez firmę DataArt
Następny wpis
Applications for the 2024 Summer Internships and Graduate Programmes
Aktualności
Udostępnij