To już 7. Edycja Programu Adecco – CEO for One Month

Do czwartku, 19 marca potrwają aplikacje do tegorocznej edycji CEO for One Month. To program kierowany do studentów i młodych absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w globalnych firmach, a ich ambicje sięgają najwyższych stanowisk. W Adecco – dzięki tej inicjatywie –  młodzi ludzie mogą rozpocząć karierę nietypowo – od najwyższego stanowiska w firmie.

 

W ubiegłym roku zgłoszeń było ponad 2000 i rekordy rejestracji bijemy z każdym rokiem. Aplikacje wciąż do nas spływają. Kandydaci mają na to jeszcze około miesiąc czasu.

CEO for One Month jest inicjatywą globalną. Na każdym z rynków, które biorą udział w programie i gdzie obecna jest firma, wybrana zostanie jedna osoba. Każdy krajowy CEO for One Month, przez miesiąc, na przestrzeni od maja do lipca, będzie sprawować urząd w fotelu Prezesa Adecco, pod nadzorem krajowego CEO. W sierpniu krajowi CEOs for One Month staną do rywalizacji o stanowisko globalnego szefa firmy – będą mieli szansę by przez miesiąc, we wrześniu, zarządzać The Adecco Group u boku Alaina Dehaze’a – najważniejszej osoby w grupie na świecie. Po zakończeniu roli CEO for One Month może – jako pracownik – pozostać w strukturach firmy i zdobywać dalsze doświadczenie zawodowe.

To niezwykle wartościowy program. Nie ma w Polsce drugiej firmy, która dawałaby ludziom na samym początku kariery taką możliwość. Młody CEO ma realny wpływ na decyzje podejmowane w naszej firmie, uczestniczy w każdym ważnym spotkaniu i przez cały miesiąc ma bezpośredni kontakt z krajowym CEO. Otrzymuje również wynagrodzenie na poziomie adekwatnym do stanowiska.

Ten program posiada również ważny cel i głęboki sens – dzięki niemu zwracamy uwagę na to, że warto rozpocząć karierę zawodową i rozwijać się w firmie z obszaru HR oraz na to jak ważna, złożona i odpowiedzialna jest praca managera – to nie tylko przywileje, ale i ogromna odpowiedzialność – za ludzi, wynik, cele, czy przestrzegania przepisów i prawa. Zwracamy również uwagę rynku na problem nieprzystosowania młodych ludzi do oczekiwań pracodawców i inicjujemy dyskusje na ten temat.

Proces rekrutacji CEO for One Month jest wieloetapowy. Spośród zgłoszeń nadesłanych do 19 marca, wybranych zostanie 10 finalistów. Zostaną oni zaproszeni do siedziby Adecco, gdzie wezmą udział w profesjonalnym i dopasowanym do tak wymagającej rekrutacji Assessment Center. Do finału wybrane zostaną trzy osoby, które odbędą indywidualne rozmowy z Dyrektorem Generalnym Adecco Poland. Nowego CEO for One Month w Polsce poznamy w maju.

Podczas wszystkich dotychczasowych edycji realizowanych w ponad 50 krajach świata w programie CEO for One Month wzięło udział około miliona młodych ludzi. W Polsce blisko 14 tysięcy. Uczestnicy akcji stają się ambasadorami programu i Adecco. Zdobywają doświadczenie, kompetencje i możliwość rozwoju osobistego.

Poprzedni wpis
Doradztwo praktyczne: konsultacje CV i indywidualne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej – termin przesunięty!
Następny wpis
Postaw na MOCny Start!
Aktualności
Udostępnij