Każdego roku tysiące młodych ludzi wybiera Kraków, jako miejsce do studiowania. Jakie oczekiwania wiążą z naszym miastem? Dlaczego właśnie tu chcą spędzić co najmniej kilka najbliższych lat? Już wkrótce – w ramach miejskiej inicjatywy „Witaj żaku, poznaj Kraków!” – zapytamy o to samych studentów, a autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy zaproszeniem na wspólne zwiedzanie miasta.

W Krakowie uczy się około 200 tysięcy studentów, a mniej więcej 80 proc. z nich pochodzi z innych miejsc Polski i z zagranicy. Tak wielka brać studencka to dla naszego miasta zarówno powód do dumy i radości, jak i zobowiązanie, by stworzyć nowym mieszkańcom jak najlepsze warunki do nauki, wszechstronnego rozwoju i integracji z lokalną społecznością.

Z początkiem października miasto rusza z akcją „Witaj żaku, poznaj Kraków!”, adresowaną nie tylko do studentów i studentek pierwszego roku, ale także do ich starszych kolegów i koleżanek, którym z uwagi na pandemię nie dane było jeszcze w pełni zadomowić się w mieście wybranym na nowy dom. Wszyscy mamy nadzieję, że ten rok okaże się łaskawszy i pozwoli bez większych ograniczeń korzystać z uroków królewskiego miasta.

Studentów, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z Krakowem, zapraszamy do udziału w konkursie. Co Was zachęciło do przyjazdu do Krakowa? Dlaczego właśnie to miasto okazało się bezkonkurencyjne w Waszym indywidualnym rankingu? Co widzicie w nim wyjątkowego? Jakie oczekiwania i nadzieje wiążecie z przeprowadzką pod Wawel?

Na Wasze historie czekać będziemy od 11 do 17 października pod adresem krakowwformie@um.krakow.pl. Odpowiedzi mogą przybrać dowolną formę, ograniczoną jedynie wyobraźnią: proza, wiersz, filmik, zdjęcia z opisem, collage itd.

Dla autorów 30 najciekawszych prac przygotowaliśmy nagrodę – wspólne zwiedzanie miasta po specjalnie na tę okazję opracowanej trasie i z licencjonowanym przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się 22 października. W ciągu trzech godzin pokażemy laureatom różne oblicza Krakowa – to oczywiste, to mniej znane i to tajemnicze oraz wiele, wiele miejskich perełek.

Zachęcamy do udziału w zabawie!

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Poprzedni wpis
FlexWork – obecny postęp projektu
Następny wpis
Create tomorrow – zaprojektuj ekspozycję przyszłości
Aktualności
Udostępnij